Cassovia Downtown 2011

Cassovia Downtown bolo športové podujatie, ktoré sa v Košiciach konalo dňa 10.9. 2011. Downtown je typ pretekov v zjazde na horských bicykloch mestom. Vo svete je to čoraz častejšie obľúbenejšia forma pretekov, u nás skôr ojedinelá. Aj preto sme sa rozhodli usporiadať tento typ pretekov v Košiciach a priblížiť tak občanom nášho mesta toto odvetvie horskej cyklistiky. Množstvo schodísk, umelých prekážok, úzke prechody medzi blokmi, dostatočné prevýšenie bola prioritná myšlienka pri hľadaní vhodnej lokality. Voľba padla na sídlisko Dargovských Hrdinov.

Trať mala dĺžku 1300 metrov a prevýšenie 88 metrov, štart bol na ZŠ Krosnianska a cieľ na ulici Benadova. Počet nahlásených jazdcov sa vyšplhal až na číslo 68. Kvalitná organizácia zabezpečila hladký priebeh pretekov. Divácka kulisa bola priam skvelá, na preteky sa prišli pozrieť mladí aj starí ba aj celé rodiny. Zámer celej akcie bol vniesť niečo nevšedné do všedných dní a nasmerovať mladú generáciu Košičanov k športu.

Prvý ročník podujatia sa stretol s veľkým ohlasom. Jazdci, diváci aj zastupiteľstvo mestskej častiDargovských Hrdinov dali jasný signál, aby sa z pretekov Cassovia Downtown stala v Košiciach tradícia mestského zjazdu na horských bicykloch.

Tieto ohlasy boli pre nás jasným signálom a impulzom pre usporiadanie druhého ročníka tohto podujatia. Pre túto adrenalínovú akciu sme tentokrát vybrali územie MČ Košice – Sídlisko KVP. Výberovým kritériom bola atraktívna poloha s množstvom schodov, ktoré sú divácky zaujímavou pasážou.

Predbežný termín konania je 22. 9. 2012. Štart trate je situovaný v medziblokovom priestore ulíc Hemerkova – Húskova na ploche pred oploteným ihriskom. Koniec trate je v podchode na Moskovskej ulici. Trať bude plná umelých prekážok ako sú schody, drevené polety, veľký drop, lávky, a lavice vytvorené z veľkokapacitných kontajnerov. Dĺžka trate je cca 1000 metrov a prevýšenie cca 90 metrov. Štartovnú listinu chceme rozšíriť na 100 jazdcov.